I. Egy ötlet, vagy elmélkedés tőlem
Kapcsolatokat építeni többet jelent, mint gondolnánk. Nem a kihasználásról szól… jobb esetben. Gondoljunk bele, hány lehetőség nyílik meg előttünk, ha van ismertségünk bizonyos területeken: egy állás, egy élmény, egy ugródeszka.
Mégis, gyakran nem megfelelő hangszínen szólunk az emberekhez. Csak azért mondunk valamit, hogy lezárjunk egy beszélgetést. Csak azért hallgatjuk végig a másik mondanivalóját, hogy válaszoljunk, nem azért, hogy megértsük a helyzetét.
Az igazi kapcsolatok építéséhez erőfeszítés kell. Önzetlenség, kedvesség, odafigyelés. Persze mindenki magának szeretne először jót. De ha úgy segítünk másokon, hogy nem is gondolunk annak viszonzására — akkor kapjuk a legnagyobb ajándékot az élettől: egy őszinte emberi kapcsolatot.
II. Egy idézet mástól
Önfejlesztő szokásépítő blogger és író, James Clear az eredmények és kapcsolatok közötti összefüggésről:
“Az élet legnagyobb jutalmai gyakran késve érkeznek. A munka és a befektetés pénzügyi haszna. A házasság és a barátság érzelmi haszna. A pszichológiai haszna annak, ha létrehozunk valamit, ami számít. Az értelmes eredményeknek hosszú időbe telik, amíg növekednek és gyarapodnak.
Ráadásul a legtöbb törekvés más embereket is érint: munkatársakat, házastársakat, gyerekeket, kortársakat. Ha azt szeretnéd, hogy az eredményeid tovább növekedjenek, akkor olyan kapcsolatokra van szükséged, amelyek tartósak.
A siker egyik alapvető összetevője, hogy kellemes és megbízható legyél, mert ez teszi lehetővé, hogy bármit is építesz – egy üzletet, egy kapcsolatot, egy projektet – folytatni tudd. Sok kapcsolat szétesik, mielőtt a jutalmak felhalmozódnának.”
III. Egy kérdés neked
Várok valamit ettől a személytől, vagy csak élvezem a társaságát?
IV. Bónusz tartalom
Könyv:
Marcus Aurelius: Elmélkedések
Ezt az írást tartják a legérdekesebb filozófiai műnek a történelemben. Hogy miért? Mert az egykori Római Birodalom császára az egészet magának írta. Nem közönségnek. Ez volt az ő eszköze, hogy emlékeztesse magát azokra a dolgokra, amelyek elengedhetetlenek egy jó élethez: a közösségért való tevékenykedést, mások segítését, a felfogást, miszerint az egyetlen dolog, amit mi irányítunk, az az elménk.
Nem egy egyszerű olvasmány, meg kell hagyni, így írtam is róla egy rövid összefoglalót a fő tanulságok köré építve, amit itt el is tudsz olvasni:
Mit tanulhatunk egy 2000 éves császár naplójából?
De az igazi élmény a könyv elolvasása.
Küldd el annak ezt az üzenetet, akinek szerinted szüksége van rá.
Minden jót a következő hétig,
Göblyös G. István
“Út a tudatosság felé”

Ha tetszik ez a tartalom, akkor tetszeni fog a Két Perc Kedd hírlevelem is, ahol minden kedden küldök a feliratkozóknak 1 elmélkedést, 1 idézetet, 1 kérdést és egy bónusz tartalmat.
Iratkozz fel
És kapsz egy ajándék PDF-et:
5 Kérdés, amik mindent megváltoztattak